Zifiri Karanlıkta Koro Müziği: A Capella FestDark III

İstanbul’un en şahsına münhasır mekanlarından “Karanlık İşler”, üçüncü kez zifiri karanlıkta korolar festivali düzenliyor.

Zifiri karanlıkta yemek, canlı müzik ve dans konseptiyle katılımcılarına sıra dışı deneyimler yaşatmayı hedefleyen Karanlık İşler, düzenli olarak gerçekleştirdiği yemek programlarının yanı sıra serbest doğaçlamadan halk müziğine pek çok farklı türden sanatçının müzik performanslarına ev sahipliği yapıyor. Tamamen karanlıkta, herhangi bir elektronik cihaz olmaksızın bambaşka bir müzik dinleme deneyimi yaşayabileceğiniz mekan, aralık ayı boyunca üç önemli koronun performansına sahne olacak.

10, 17 ve 24 Aralık Pazar akşamları gerçekleşecek konserlerde sırasıyla Gürcü Sanat Evi Çok Sesli Korosu, Ruhi Su Dostlar Korosu ve Sirene sahne alacak.

Geleneksel Çok Sesli Gürcü Müziği alanında Türkiye’ de ilk ve tek olan, Gürcü Sanat Evi Çok Sesli Korosu, Gürcü Sana Evi’nin de kurucusu olan İberya Özkan Melaşvili yönetiminde. Ülkemizin köklü korolarından Ruhi Su Dostlar Korosu, bu sene 42. yaşını kutluyor. Adını mitolojinin gizemli ve büyüleyici yaratıkları Sirenler’den alan Sirene ise 2014 yılında Volkan Akkoç önderliğinde kuruldu. Bünyesindeki genç ve deneyimli koristleriyle Sirene, Romantik Dönem’den günümüze uzanan repertuvara sahip.

Etkinliklere rezervasyon yaptırmak için: https://www.karanliktayemek.com/bilet-al 

Gürcü Sanat Evi Çok Sesli Korosu
10 Aralık Pazar, 19.00

Ruhi Su Dostlar Korosu
17 Aralık Pazar, 19.00

Sirene
24 Aralık Pazar, 19.00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *