Azam Ali ve Niyaz Yeniden İstanbul’da!

İran, Kanada, Fransa ve Türkiye’den müzisyenlerin oluşturduğu çok kültürlü grup Niyaz, “The Fourth Light Project” ile 27 Eylül’de yeniden İstanbul’da! 

Elektroakustik tarzları ile öne çıkan Niyaz, interaktif görsel tasarımcı Jerome Delapierre ile birlikte ortaya koydukları “The Fourth Light Project” işinde alışılmışın dışında sürükleyici, birden fazla duyuya hitap eden performansıyla izleyicilerle buluşuyor. The Fourth Light multimedia projesi, İran, Türkiye ve Hindistan elektroakustik müzik kültürünü buluşturan Niyaz’ın en yeni projesi. Performans, Niyaz’ın son albümü The Fourth Light’ın hayat bulmasıyla oluşuyor. The Fourth Light, bilinen ilk Sufi mistik kadın şair Rabia Al Basri’nin elyazmalarından ilhamını alıyor. 8. Yüzyılda Irak’ta yaşamış olan Al Basri, bugün Sufi mistisizminin kalbinde yatan ilahi aşk ve vahdet-i vücud doktrinlerini ortaya atan bir azize olarak hatırlanmakta. Niyaz, The Fourth Light Project ile zengin Sufi mistisizmiyle Orta Doğu’nun şiir ve türkülerini akustik enstrümanlar ve modern elektronik müziğin tınıları ile buluşturuyor.

Ülkemizde de oldukça sevilen Azam Al’nin eşsiz vokaliyle Niyaz: The Fourth Light Project ft. Azam Ali 27 Eylül akşamı bu yepyeni proje ile yeniden İstanbullu dinleyicisiyle buluşacak.

“Niyaz – özellikle de The Fourth Light projesi – biz performans sanatları profesyonellerinin seyirciye sunması gereken temel şeyin mükemmel bir örneği: dönüştürücü deneyim. Tam anlamıyla zanaatkarlık ve teknolojinin buluştuğu görsel ve işitsel bir şölen.” – Scott Stoner, APAP Genel Müdür Yardımcısı

“The Fourth Light projesi kesinlikle bir başarı. Yeni. Orijinal. Gereksiz hiç bir ayrıntıya yer verilmemiş. Gerçekten güçlü. Ve kesinlikle ayakta alkışlanmayı hak ediyor.” – Anisa Mehdi, Gazeteci

Kapı Açılış 20:30
Etkinlik Başlangıç 21:00

Biletler: http://www.biletix.com/etkinlik/V5N44/TURKIYE/tr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *